Vyhledávání


Kontakt

Hydrocolon.s.r.o.
Lidická 19
Klimkovice
74283
IČ: 27764494

776 667 221

E-mail: cistestrevo@email.cz

Co škodí při hubnutí?

Uzeniny

  • Uzeniny obsahují nejen vysoké procento tuku, ale i soli, která zadržuje vodu v těle, díky čemuž se objem břicha i ostatních partií nezmenšuje. V uzeninách jsou ve velkém procentu zastoupeny živočišné tuky obsahující nasycené mastné kyseliny, které zvyšují hladinu cholesterolu v krvi a v případě, že se snažíme o redukci hmotnosti, jsou absolutně nevhodné.  

                                                                                     

Smažená jídla

  • smažená jídla jsou jedním z nejhorších nepřátel štíhlé linie. Pokud chcete zhubnout, zapomeňte na rychlá občerstvení, kde je smažení téměř jedinou úpravou pokrmů a i v domácí kuchyni jej nahraďte pečením či dušením. Jídlo bude bez přepalovaných tuků zdravější a chutnější.

                       

Sůl

  • Sůl zadržuje vodu v těle a způsobuje otoky, které navenek vypadají jako uložený tuk. Proto chceme-li zhubnout, bývá omezení soli prvním krokem a obvykle má za následek viditelné snížení hmotnosti. Omezení soli však nezpůsobí úbytek tuků. Vynechat sůl z jídelníčku není pro většinu lidí ničím příjemným, ale lze ji nahradit aromatickým kořením, které chuť jídla vylepší.

                                                                                                                        

„Bílé“ pečivo

  • Pečivo připravené z bílé mouky na rozdíl od celozrnného pečiva obsahuje velké množství tzv. prázdných kalorií a má vysoký glykemický index. To způsobuje, že velmi brzy po jeho snězení dostaneme opět hlad.

          

Alkohol

  • Při požití většího množství alkoholu zaměstnáváme játra, která mají spoustu práce s jeho odbouráváním a odstraňováním z těla a neplní tak svou primární funkci. Nedostatečná funkce jater tak způsobuje nedostatek cukru v krvi, ale také ukládání tuků, které se po dobu zpracování alkoholu nestihnou spalovat. Chceme-li zabránit tloustnutí z alkoholu, ale nevyhneme se jeho konzumaci, je lepší volit např. bílý vinný střik než pivo, které obsahuje velké množství cukru nebo destiláty, jejichž zpracování je pro lidský organismus velkou zátěží. Popíjení alkoholických nápojů také způsobuje zvýšenou chuť k jídlu, což jistě není při snaze o redukci váhy to, co byste potřebovali.

                                                                                                         

Sladkosti

  • Mnozí si život bez sladkých pochoutek nedovedou představit. Ovšem je-li naším cílem zhubnout, je třeba se poohlédnout po takových dobrotách, které nám v našem snažení neuškodí. Sladkým limonádám, mléčné a bílé čokoládě a sladkým a tučným zákuskům dejte raději sbohem a nahraďte je občasnou konzumací hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa, která bude nejen pomocníkem při chuti na sladké, ale také vám zlepší náladu.